jak wygląda nasza współpraca

PRZED ŚLUBEM

Moja praca zaczyna się na długo przed ślubem, kiedy spotykamy przy kawie opowiadacie mi o sobie, Waszym wymarzonym dniu i tym jak planujecie go świętować.

Chcę wysłuchać Waszych pomysłów i podpowiedzieć co sprawdzi się najlepiej. 

Pomóc zaplanować odpowiedni dla Was harmonogram ślubu, podzielić się moimi doświadczeniami i upewnić się, że dowiem się, co jest dla Was najważniejsze.

Możemy też umówić się na sesję narzeczeńską oraz odbyć tyle konsultacji przedślubnych, ilu potrzebujecie.

Jestem wielkim fanem organizacji, więc na miesiąc przed dniem ślubu wysyłam do Was plan dnia i ostatecznie potwierdzamy wszystkie nasze pomysły.

w dniu ślubu

W tak ważnym dniu nie jestem jedynie po to, aby opowiedzieć Waszą historię, jestem tam, aby zrobić wszystko, żeby ten dzień był jak najlepszy.


Pomogę zapiąć sukienkę, przechowam zapasową szminkę, zadbam, aby babcia miała krzesło podczas rodzinnych zdjęć.

To jest Wasz dzień i kieruję się Waszymi życzeniami. Jeśli chcecie poświęcić godzinę na sesję w dniu ślubu, cudownie! Jeśli wolicie tylko 20 minut – damy radę.


Oczywiście fotografia jest dla mnie szalenie ważna, ale dzięki doświadczeniu wiem jak zdziałać magię w różnych przedziałach czasu.

Moim celem jest stworzenie fotografii, które uchwyciły to jak się czuliście, a nie tylko jak wyglądaliście.

PO ŚLUBIE

Już po 48h otrzymujecie około 10-15 kadrów ze swojego ślubu.

Co dzieje się dalej?
Oczywiście robię kopie zapasowe, a następnie przeglądam setki zdjęć, aby wybrać te najlepsze.

Następnie każde zdjęcie jest przeze mnie starannie edytowane.

Do 2 miesięcy wyślę Wam link do galerii online ze wszystkimi zdjęciami.
Możecie udostępnić tą galerię rodzinie i znajomym, a także pobrać wszystkie swoje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

A jeśli macie ochotę, możecie również zamówić wyjątkowy album!

częste pytania

Nie chcę ograniczać swojej fotografii do jednego stylu. Staram się pracować w sposób dyskretny i nie reżyseruję, dlatego bliska jest mi fotografia reportażowa.
Jednocześnie pomagam Wam i i daję wskazówki co zrobić i jak przygotować się do zdjęć, aby wszystko wyglądało jak najlepiej. Jeśli w pokoju zobaczę zbłąkaną torbę na podłodze, pozwolę sobie usunąć ją z kadru.

Uwielbiam również portrety, dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość, zachęcam do zrobienia małej sesji w dniu ślubu.

Każda para jest inna i to czyni fotografię tak fascynującą. Pozwalam, aby to para nadała ton sesji zamiast próbować dopasować każdego w swoje ramy.

Cechą wspólną jest zawsze złapanie emocji, Waszego stylu i temperamentu.

O rany, ten czas leci! Jestem fotografem od 13 lat i miałam okazję uczestniczyć w ponad 200 ślubach.
Przez cały ten czas zajmuję się fotografią na pełen etat.
Udokumentowałam śluby w różnych wyznaniach i kulturach, pracowałam w setkach różnych lokalizacji i miejsc.

Oczywiście! Jestem z Katowic, ale fotografuję w całej Polsce i poza nią.

Dojazd do 100km od Katowic jest bezpłatny. Powyżej tej odległości jest to 1zł/km.
Dbam o bezpieczeństwo podczas powrotu po długich godzinach zdjęć, dlatego w przypadku odległości większych niż 250 km od Katowic należy doliczyć również koszt noclegu.
W przypadku wyjazdów zagranicznych wspólnie ustalamy najkorzystniejsze opcje dojazdu i zakwaterowania.

Wiem, że każdy ślub jest inny i każda para pome mieć inne potrzeby.

Niezależnie od tego czy planujesz dużą imprezę, małą ceremonię w ogrodzie, ślub wyjazdowy w innym kraju, napisz do mnie. Wyślę Ci mój kompletny cennik ze wszystkimi naszymi produktami a la carte i wspólnie ustalimy najlepszą dla Ciebie opcję.

Ceny reportaży zaczynają się od 4500 zł za pakiety całodzienne

W tym momencie przyjmuje zapisy na rok 2022 i 2023.

Co zawiera reportaż ze ślubu?
Standardowy reportaż zawiera:
– 12h pracy fotografa,
– 450+ zdjęć poddanych autorskiej obróbce graficznej,
– odbitki w pięknym pudełku,
– galerię online,
– plener w dniu ślubu,
– tyle konsultacji przedślubnych ilu potrzebujesz

Można sobie do niego dobrać według uznania takie elementy, których potrzebujecie np. albumy lub sesję innego dnia.

Pierwsze kadry zobaczycie już 48h po ślubie! Wiem, że Wy i wasi goście nie możecie się doczekać zdjęć i doskonale to rozumiem. Jednak jakość musi być idealna, a to wymaga staranności. Wszystkie zdjęcia są poddane dokładnej selekcji i każde z osobna zostaje obrobione. W końcu to zdjęcia, które mają cieszyć Waszą rodzinę przez lata!
Dlatego całość materiału dostępna jest maksymalnie do 3 miesięcy po ślubie (najczęściej szybciej). Staranność wykonania i dopracowanie reportażu są dla mnie niezwykle ważne.

Uwielbiam sesje w dniu ślubu i zawsze namawiam na chociaż 15min zdjęć tylko z Wami. Nawet jeśli mamy już ustaloną sesję innego dnia. Wiem, że czasem plan dnia jest napięty, ale od razu mogę wymienić kilka zalet sesji tego samego dnia. Macie chwilę wytchnienia i czas tylko dla siebie. To również idealna okazja, aby uchwycić wszystkie ślubne emocje. I na koniec, na sesji innego dnia możecie chcieć mienić stylizację/fryzurę/dodatki,  a zależy mi na tym, aby uchwycić Wasz ślubny look.

Oczywiście, że pomogę! Wiem, że większość moich par nigdy wcześniej nie była fotografowana więc dam Wam kilka wskazówek, aby upewnić się, że będziecie wyglądać jak najlepiej. Mimo, że mamy aparat w każdym telefonie, tak naprawdę wiele osób po prostu nigdy nie miała dobrze wykonanych zdjęć. Zaufajcie mi, zdjęcia u cioci na imieninach, kiedy mamy czerwone oczy i błyszczącą twarz, naprawdę nie są wyznacznikiem fotogeniczności. Nawet nie wiecie jak świetnie będziecie wyglądać! Jeśli czujecie się bardzo stremowani, gorąco polecam sesję narzeczeńską. To świetny sposób nie tylko na poznanie mnie i sposobu w jaki pracuję, ale też na szybkie zdobycie pewności siebie przed aparatem.

Bardzo często kończę swoją pracę po północy, po „oczepinach”, czyli rzucaniu bukietem.
Ale to wcale nie oznacza, że jest to jedyny i najlepszy czas. Może Wasze przyjęcie jest bardziej kameralne, lub przewidujecie atrakcje, które w ogóle nie uwzględniają oczepin i idealny czas na zaskoczenie reportażu to godzina 22ga? A może macie wczesną ceremonię i nie chcecie czekać z oczepinami do północy? Wcale nie musicie! Możecie zorganizować je wcześniej. Pamiętajcie, ten dzień jest dla Was. To, że ktoś wiele lat temu ustalił jakąś tradycję, która sprawdzała się na tamte czasy, wcale nie oznacza, że musicie powielać ją teraz, jeśli wam nie odpowiada. Amen!
Odpowiadając na pytanie – zawsze ustalam z moimi parami plan dnia ślubu i doradzam najkorzystniejszą dla Was opcję długości zdjęć.

Ani trochę. Uwielbiam naturalne światło i podczas ceremonii ślubnej nie używam lamp błyskowych. Najnowsze aparaty potrafią poradzić sobie w naprawdę wymagających warunkach oświetleniowych. Natomiast na przyjęciu ślubnym używam trzech, a nawet czterech lamp błyskowych, które pozwalają mi wykreować klimat zdjęć i doskonale sprawdzają się, kiedy światło jest przyciemnione i idealne do tańca. Mówiąc, krótko, nawet jeśli będzie niemal całkowicie ciemno, w pełni kontroluję sytuację.
Cóż, będzie mi z tego powodu bardzo przykro, ale po prostu użyję drugiego. Na każdej realizacji mam przy sobie nie tylko zapasowy aparat, ale również zapasowe lampy, akumulatory, zapasowe wszystko!
Tak! Takie zdjęcia są często niedoceniane i pomijane, ale ja pamiętam o nich zawsze. Co więcej, kiedy ustalamy jak będzie przebiegał dzień Waszego ślubu, planujemy w nim czas właśnie na wspólne zdjęcia z rodziną i gośćmi. Tylko od Was zależy, ile czasu w ciągu dnia chcecie przeznaczyć na zdjęcia grupowe – to Wasz dzień! Jednak nawet jeśli zechcecie całkowicie pominąć tą część, mocno zalecam wykonać chociaż kilka podstawowych ujęć z najbliższymi.

Oczywiście #samozycie i każdemu mogą zdarzyć się zrządzenia losu, które uniemożliwiają przybycie na ślub. Odpukać! Mam nadzieję, że taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca, ale nadal wolę być przygotowana na wypadek sytuacji awaryjnej. Mam to szczęście, że mogę liczyć na współpracę i wsparcie grupy doświadczonych fotografów, którzy mogą zastąpić mnie tego dnia. 

Moim zdaniem – tak!
Oczywiście jeśli wiecie, że po ślubie nie będziecie mieli czasu na organizację takiej sesji, nie martwcie się. Zawsze, o ile czas pozwoli, staram się zrobić mini sesję w dniu ślubu.
Jednak sesja innego dnia ma kilka zasadniczych plusów.
Po pierwsze – nie ogranicza nas czas, a to pozwala na więcej kreatywności i szaleństw. Nie czujecie presji, że trzeba wracać do gości i przez to czujecie się o wiele swobodniej.
Po drugie – nie martwimy się o Wasze stroje. W dniu ślubu na pewno nie poproszę Was o to, aby usiąść na trawie lub wskakiwać w paprocie, właśnie z uwagi na wasze stroje. Innego dnia? YOLO!
Po trzecie, możecie wybrać wymarzona lokację, sesję w dwóch miejscach, albo skorzystać z tego, że wybieracie się na podróż poślubną i umówić się na sesję w innym kraju. Uwierzcie mi, to jest dopiero przygoda!

Oczywiście! Zdarza się, że w dniu ślubu jestem już niedostępna. Jeśli jednak chcecie znaleźć się przed moim obiektywem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkać się innego dnia na sesji. Podobnie jest z sesją zakochanych. Kto powiedział, że trzeba ją zamawiać tylko przed ślubem? Równie dobrze można sprawić ją sobie z okazji rocznicy, urodzin lub jako romantyczny prezent bez okazji.
Pogoda jest jedną z tych rzeczy, na które nie mamy wpływu. Jeśli będzie padać w dniu sesji mamy kilka opcji. Możemy przesunąć zdjęcia na inny dzień. Możemy zmienić lokację i fotografować we wnętrzach. A jeśli jesteście wystarczająco odważni, możemy zrobić zdjęcia w deszczu, takie kadry będą niesamowicie nastrojowe.
Po pierwsze, wszystko zostaje zarchiwizowane. Kopie wykonywane są metodą 3-2-1. Trzy kopie w dwóch miejscach, w tym jedno poza domem. Nie można być zbyt ostrożnym! W ciągu 48 godzin przesyłam Wam małą zajawkę zdjęć, które możecie od razu opublikować w Waszych social mediach. Następnie przy użyciu wielu kubków kawy, każde zdjęcie przechodzi proces selekcji i obróbki. Gdy wszystko będzie gotowe, otrzymacie wiadomość z linkiem do Waszej prywatnej, internetowej galerii, a po podaniu adresu pocztowego otrzymacie swoje zamówienie (odbitki/albumy) w ciągu kilku dni.

Oczywiście! Moje albumy to piękne książki, które są zaprojektowane specjalnie dla Was. Mogą być oprawione w welur (hit!), płótno lub skórę. Jeśli chcecie zdać się na mnie, mogę wybrać zdjęcia za Was. Jednak bardzo lubię oddawać decyzje o wyborze moim parom, dlatego jeśli tylko macie ochotę,  sami możecie zdecydować, które zdjęcia znajdą się w albumie. Przykładowe albumy możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Data jest dla Was oficjalnie zarezerwowana po podpisaniu umowy i wpłacie zadatku. Wiem, że nie zawsze mamy możliwość spotkać się osobiście, więc cały proces naszej współpracy jest przystosowany do tego, aby wygodnie ustalić wszystko zdalnie. Umowę możecie podpisać online, za pomocą jednego kliknięcia.