co zrobić żeby mieć lepsze zdjęcia

poradnik

Podczas planowania ślubu na pewno nie raz zastanawiacie się „jak to wypadnie na zdjęciach?”. Czy jest to organizacja przyjęcia, dekoracje czy przebieg przygotowań.
Chcielibyśmy opowiedzieć Wam o kilku naszych sztuczkach i sposobach, aby ułatwić pracę Waszemu fotografowi.

przygotowania

Niezależnie od tego czy przygotowujesz się w przestronnym pokoju hotelowym czy w małym pokoju w swoim domu, zwróć uwagę żeby w zasięgu wzroku nie znalazły się rzeczy, których nie chcesz zobaczyć na zdjęciach. Torby, ubrania czy np. butelka napoju gazowanego. Wystarczy zamiast niej przygotować ładne szklanki, lub zrobić sobie przyjemność i napić się lampki szampana.

Jeśli tylko masz możliwość wyboru miejsca gdzie będziesz się przygotowywać, pamiętaj – im jaśniejszy i bardziej przestronny pokój tym lepiej.
Przepięknie wygląda również boczne światło wpadające przez okno pokoju lub poddasza.

A może masz możliwość przygotowywać się na zewnątrz? Czemu nie? Ślub w rustykalnych klimatach będzie wyglądał fenomenalnie z przygotowaniami w ogrodzie lub lesie.
Przygotowania odbywają się w domu w górach? Czemu nie skorzystać z balkonu z pięknym widokiem? Jeśli Wasz fotograf wpadnie na ciekawe rozwiązanie nie bójcie się myśleć niestandardowo.

ceremonia

Podczas podejścia do ołtarza jak i podczas wyjścia, nie spieszcie się. Pozwólcie dać się podziwiać Waszym gościom idąc wolnym krokiem.

W tym momencie najważniejsi jesteście Wy. Pamiętajcie wiec by nie szukać wzrokiem fotografa (ta podpowiedź jest świetna przez cały dzień, ale na ceremonii szczególnie).

Jest to chwila pełna emocji, naprawdę nie ma nic niestosownego w uśmiechach, przytleniu i okazywaniu emocji podczas ceremonii kościelnej. Nie bójcie się trzymać za ręce, objąć czy patrzeć na siebie.

Podczas samej przysięgi zwróćcie się twarzami do siebie. Dzięki temu będziecie patrzeli na siebie, a nie na księdza czy urzędnika i również goście będą lepiej Was widzieć.

Po nałożeniu obrączek nie zawsze pada słynne „a teraz możesz pocałować pannę młodą” wiec jeśli tylko macie ochotę, po prostu się pocałujcie :)

wyjście z kościoła

I jeszcze jedna ważna podpowiedź – po wyjściu z kościoła jest moment kiedy goście obsypują Was np. płatkami kwiatów/konfetti (im więcej tym lepiej!!! wygląda to wtedy najefektowniej). Uwielbiam ten moment. Pamiętajcie jednak, żeby nie wyprzedzić Waszych gości.
Dlatego po zakończeniu ceremonii nie speszcie się, zostańcie na chwilę w tyle i pozwólcie waszym gościom wyjść.

Jeśli chcecie zrobić zdjęcie grupowe z wszystkimi gośćmi to jest idealny moment! Czyli po zakończeniu ceremonii a przed składaniem życzeń.

przyjęcie

Na przyjęciu przepięknie wygląda spójność dodatków i stylu. Ślub rustykalny – drewno, przyroda i naked cake. Jesienny ślub – ciepłe światło i sezonowe dekoracje.

 

Co jeszcze świetnie wygląda na zdjęciach? Efekty dymu, kreatywne oświetlenie (są na rynku firmy, które specjalizują sie w oświetlaniu przyjęć ślubnych) , romantyczny taniec ze świecami czy sztuczne ognie – pamiętajcie, żeby podczas takiego pokazu stać obok siebie.

przechowywanie albumów

Albumy i odbitki najlepiej przechowywać w zacienionych miejscach. Pozostawianie ich w ostrym świetle słonecznym lub wilgotnych miejscach, skraca ich żywotność.
Archiwizujemy gotowe reportaże naszych par, pamiętajcie jednak, aby na wszelki wypadek zrobić sobie co najmniej jedną kopię zapasową.